Μεγάλες διακρίσεις και Παγκύπριες επιδόσεις πέτυχαν οι αθλητές του Ναυτικού Ομίλου Πάφου στο Παγκύπριο Χειμερινό Πρωτάθλημα Κολύμβησης το οποίο διεξάχθηκε το Σαββατοκύριακο 21-23 Φεβρουαρίου 2020 στο Ολυμπιακό Κολυμβητήριο Λάρνακας. Οι 34 αθλητές του Ομίλου οι οποίοι συμμετείχαν στην διοργάνωση έδωσαν δυναμικά το παρόν τους συγκεντρώνοντας 55 μετάλλια εκ των οποίων τα 26 Χρυσά, 15 Αργυρά και 14 Χάλκινα.
Επίσης οι αθλητές Χρήστος Μανώλη, Αντώνιο Νικολάου και Μαρία Ερόκινα έχουν εξασφαλίσει όρια για τους Βαλκανικούς Αγώνες Νέων οι οποίοι θα διεξαχθούν στις 25-26 Απριλίου 2020, στα Σκόπια.
Πολλά συγχαρητήρια σε όλους ανεξαίρετα τους αθλητές οι οποίοι συμμετείχαν στην διοργάνωση, στους προπονητές της ομάδας κ. Δημήτρη Καρύδη, κ. Γιάννη Μαντασά και κ. Τάσο Ναζλίδη.
Πιο κάτω αναλυτικά οι επιτυχίες των αθλητών:
Κατηγορία Ανδρών –Γυναικών
Μανώλη Χρήστος
1η θέση στα 200μ Πεταλούδα και Χρυσό μετάλλιο
1η θέση στα 800μ Ελεύθερο και Χρυσό μετάλλιο
1η θέση στα 1500μ Ελεύθερο και Χρυσό μετάλλιο
2η θέση στα 400μ Ελεύθερο και Αργυρό μετάλλιο
Πατσαλίδης Αντώνης
1η Θέση στα 400μ Μικτή Ατομική και Χρυσό μετάλλιο
1η Θέση στα 200μ Μικτή Ατομική και Χρυσό μετάλλιο
Erokhina Maria
2η θέση στα 50μ πρόσθιο και Αργυρό μετάλλιο
2η θέση στα 100μ Πρόσθιο και Αργυρό μετάλλιο
2η θέση στα 200μ Πρόσθιο και Αργυρό μετάλλιο
Νικολάου Αντώνιο
1η θέση στα 200μ Ύπτιο και Χρυσό μετάλλιο
2η θέση στα 100μ Ύπτιο και Αργυρό μετάλλιο
Δημητριάδης Μάρκος
3η θέση στα 50μ Πρόσθιο και Χάλκινο μετάλλιο
Μανώλη Αγάθη
2η Θέση στα 400μ Μικτή Ατομική και Αργυρό μετάλλιο
3η θέση στα 200μ Πεταλούδα και Χάλκινο μετάλλιο
3η θέση στα 1500μ Ελεύθερο και χάλκινο μετάλλιο
Κατηγορία Νέων – Νεανίδων
Μανώλη Χρήστος
1η θέση στα 400μ Ελεύθερο και Χρυσό μετάλλιο
1η θέση στα 800μ Ελεύθερο και Χρυσό μετάλλιο
1η θέση στα 1500μ Ελεύθερο και Χρυσό μετάλλιο
1η θέση στα 200μ πεταλούδα και Χρυσό μετάλλιο
Πατσαλίδης Αντώνης
1η θέση στα 400μ Μικτή Ατομική και Χρυσό μετάλλιο
1η θέση στα 200μ Μικτή Ατομική και Χρυσό μετάλλιο
3η θέση στα 200μ Ελεύθερο και Χάλκινο μετάλλιο
3η θέση στα 100μ Ύπτιο και Χάλκινο μετάλλιο
Νικολάου Αντώνιο
1η θέση στα 200μ Ύπτιο και Χρυσό μετάλλιο
Νέα Παγκύπρια επίδοση Νέων
2η θέση στα 100μ Ύπτιο και Αργυρό μετάλλιο
2η θέση στα 800μ Ελεύθερο και Αργυρό μετάλλιο
3η θέση στα 50μ Ύπτιο και Χάλκινο μετάλλιο
Maria Erokhina
1η θέση στα 50μ πρόσθιο και χρυσό μετάλλιο
1η θέση στα 100μ πρόσθιο και χρυσό μετάλλιο
1η θέση στα 200μ πρόσθιο και χρυσό μετάλλιο
1η θέση στα 200μ Μικτή Ατομική και χρυσό μετάλλιο
Χρήστου Γιώργος
3η θέση στα 200μ Πεταλούδα και Χάλκινο μετάλλιο
Κατηγορία Παίδων – Κορασίδων
Μανώλη Αγάθη
1η θέση στα 200μ Πεταλούδα και Χρυσό μετάλλιο
1η θέση στα 400μ Μικτή Ατομική και Χρυσό μετάλλιο
1η θέση στα 200μ Μικτή Ατομική και Χρυσό μετάλλιο
Λοϊζίδη Σίλεια
1η θέση στα 50μ Πεταλούδα και Χρυσό μετάλλιο
2η θέση στα 100μ Πεταλούδα και Αργυρό μετάλλιο
Κώστα Νικόλας
2η θέση στα 50μ Ελεύθερο και Χρυσό μετάλλιο
3η θέση στα 100μ Ελεύθερο και Χάλκινο μετάλλιο
3η θέση στα 200μ Μικτή Ατομική και Χάλκινο μετάλλιο
Κατηγορία Παμπαίδων – Παγκορασίδων Α΄
Γεωργίου Ιωάννης
1η θέση στα 400μ Ελεύθερο και Χρυσό μετάλλιο
1η θέση στα 1500μ Ελεύθερο και Χρυσό μετάλλιο
2η θέση στα 800μ Ελεύθερο και Αργυρό μετάλλιο
Κόλεφ Νικόλας
1η θέση στα 50μ Πρόσθιο και Χρυσό μετάλλιο
1η θέση στα 100μ Πρόσθιο και Χρυσό μετάλλιο
Arutyunyan Tikran
2η θέση στα 100μ Ελεύθερο και Αργυρό μετάλλιο
3η θέση στα 400μ Ελεύθερο και Χάλκινο μετάλλιο
Λοϊζίδη Αναστασία
1η θέση στα 800μ Ελεύθερο και Χρυσό μετάλλιο
1η θέση στα 1500μ Ελεύθερο και Χρυσό μετάλλιο
2η θέση στα 400μ Ελεύθερο και Αργυρό μετάλλιο
Καμπανέλλα Μαρία
3η θέση στα 50μ Ύπτιο και Χάλκινο μετάλλιο
3η θέση στα 50μ Ελεύθερο και Χάλκινο μετάλλιο
Κατηγορία Παμπαίδων – Παγκορασίδων Β΄
Πιβόνσκα Ολυμπία
1η θέση στα 200μ Ύπτιο και Χρυσό μετάλλιο
3η θέση στα 200μ Μικτή Ατομική και Χάλκινο μετάλλιο
Βασιλοπούλου Δανάη
3η θέση στα 400μ Ελεύθερο και Χάλκινο μετάλλιο
Δ.Σ. ΝΑΥΤΙΚΟΥ ΟΜΙΛΟΥ ΠΑΦΟΥ