B’ Kατηγορία: Ήττα “πισωγύρισμα” για την ΕΝΑΔ Πόλης Χρυσοχούς

Την ήττα με 3-1 γνώρισε στο γήπεδο “Κερύνεια-Επιστροφή” από την ΠΑΕΕΚ η ΕΝΑΔ Πόλης Χρυσοχούς σε παιχνίδι που αφορούσε τον όμιλο της διαβάθμισης του πρωταθλήματος Β’ Κατηγορίας.

Η ομάδα του Κώστα Σωκράτους δεν κατάφερε να δώσει συνέχεια στα θετικά αποτελέσματα παρότι χρειάζεται διακαώς βαθμούς για να παραμείνει στην κατηγορία. Πλέον, η ΕΝΑΔ βρίσκεται εντός της ζώνης του υποβιβασμού, στο -2 από την ΜΕΑΠ (παιχνίδι λιγότερο) και στο -4 από τον Ακρίτα Χλώρακας.

Ένα καταστροφικό δεκάλεπτο στο β’ μέρος ήταν ικανό να χαλάσει ότι είχε χτίσει προηγουμένως η ομάδα της ΕΝΑΔ, καθώς σ’ αυτό η ΠΑΕΕΚ κατάφερε να σκοράρει τρία γκολ και να “καθαρίσει” την υπόθεση νίκη.

Αρχικά, το σκορ άνοιξε για τους γηπεδούχους ο Συρεγγέλας στο 47′, τέσσερα λεπτά αργότερα ο Γλυνος σημείωσε το 2-0 και στο 56′ ο Χρυσοστόμου ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0.

Το μόνο που κατάφερε η ομάδα της Πόλης Χρυσοχούς ήταν να μειώσει στο 84ο λεπτό με το γκολ του Παναγιώτη Λουκά. Ο Κύπριος φορ διαμόρφωσε το τελικό 3-1.

Να σημειώσουμε ότι η ΕΝΑΔ ολοκλήρωσε τον αγώνα με δέκα ποδοσφαιριστές για αποβολή του Σαλέρνο στο 86′.