Β’ Κατηγορία: Ήττα από τα “αποδυτήρια” για την Πέγεια

Εντός έδρας ήττα δέχθηκε νωρίτερα για τον Α΄Όμιλο της Β’ Κατηγορίας η Πέγεια 2014 από την Freedom 24 Διγενή Ύψωνα με σκορ 1-3.

Η ομάδα του Κώστα Κοκκονή πραγματοίησε “εφιαλτικό” ξεκίνημα στον αγώνα, καθώς στα δύο πρώτα λεπτά της αναμέτρησης οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να πετύχουν δύο γκολ. Το σκορ άνοιξε ο Μασάδο στο 1ο λεπτό και στο 2′ Κβάσουκ σημείωσε το 0-2.

Μάλιστα, η ομάδα του Ύψωνα κατάφερε να πετύχει και τρίτο γκολ πριν την ολοκλήρωσει του πρώτου ημιχρόνου. Ο Καρασάουσκς με εύστοχο χτύπημα πέναλτι σημείωσε το 0-3.

Στην επανάληψη η Πεγειωτικη ομάδα κατάφερε να μειώσει στο σκορ με το γκολ του Στέφανου Μίλλερ στο 60ο λεπτό. Το 1-3 ήταν και τελικό σκορ, το οποίο αφήνει την Πέγεια στην 6η θέση της βαθμολογίας με 32 βαθμούς.