B’ Kατηγορία: Πήρε τον τελικό με την Ξυλοτύμπου και συνεχίζει να ελπίζει η ΕΝΑΔ!

Τεράστιας σημασίας νίκη πανηγύρισε στην έδρα της η ΕΝΑΔ Πόλης Χρυσοχούς, επικρατώντας με 3-1 του ΠΟ Ξυλοτύμπου για την 10η αγωνιστική του Β’ Ομίλου της Β’ Κατηγορίας!

Σε ένα ματς που η ομάδα του Κώστα Σωκράτους θα έπρεπε πάση θυσία να πάρει το τρίποντο, οι γηπεδούχοι το κατάφεραν έχοντας για πρωταγωνιστή τον Παναγιώτη Λουκά, που με δύο δικά του γκολ έβαλε από το πρώτο κιόλας ημίχρονο την ομάδα του μπροστά στο σκορ.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι που έπαιζαν το τελευταίο τους “χαρτί” για παραμονή στην κατηγορία, κατάφεραν να μειώσουν στο σκορ με το γκολ του Χουντόμπιακ στο 59ο λεπτό και να ξαναμπούν στην διεκδίκηση βαθμολογικού κέρδους.

Το τελικό 3-1 υπέρ της ΕΝΑΔ διαμόρφωσε στους χρόνους καθυστερήσεων ο Ρονταλέγκα, ο οποίος “κλείδωσε” το τρίποντο για την ομάδα του.

Με την σημερινή νίκη η ομάδα της Πόλης Χρυσοχούς βρίσκεται πλέον σε απόσταση “αναπνοής” από την έξοδο της από την ζώνη του υποβιβασμού, καθώς είναι μόλις ένα βαθμό κάτω από Ακρίτα και ΜΕΑΠ.