“Πεντάστερη” νίκη μέσα στην Αραδίππου η ΕΝΑΔ Πόλης Χρυσοχούς!

Τεράστιας σημασίας νίκη πανηγύρισε στην Αραδίππου για τα πλαίσια της 6ης αγωνιστικής της Β’ Φάσης του πρωταθλήματος Β’ Κατηγορίας η ΕΝΑΔ Πόλης Χρυσοχούς, εκεί όπου κέρδισε με το εντυπωσιακό 5-0 τον Ερμή!

Η ομάδα του Κώστα Σωκράτους από το πρώτο κιόλας λεπτό έδειξε να μην… αστιεύεται και με γκολ νωρίς στον αγώνα κατάφερε να επιβάλει τον ρυθμό της και να πάρει το ζητούμενο που ήταν οι τρεις βαθμοί.

Το σκορ στον αγώνα άνοιξε ο Ασαμόα στο 13ο λεπτό, για να διαμορφώσει το 0-2 του α’ μέρους ο Παναγιώτης Λουκά στο 42′.

Στην επανάληψη είχαμε παράσταση για ένα ρόλο, με την ΕΝΑΔ να σκοράρει άλλες τρεις φορές και να παίρνει μία μεγάλη νίκη τόσο σε έκταση όσο και σε σημασίας.

Το 0-3 σημείωσε και πάλι ο Παναγιώτης Λουκά στο 58′, ενώ λίγα λεπτά αργότερα ο Σάσι ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 0-4. Το τελικό 0-5 διαμόρφωσε και πάλι ο Λουκά, ο οποίος σημείωσε χατ-τρικ στην αναμέτρηση.

Με το σημερινό τρίποντο η ΕΝΑΔ “έπιασε” τον Ακρίτα στην 5η θέση της βαθμολογίας του Β’ Γκρουπ.