Πήρε βαθμό στην Αγία Νάπα η Πέγεια με αντεπίθεση στα τελευταία λεπτά!

Με τον βαθμό της ισοπαλίας έφυγε νωρίτερα η Πέγεια από την Αγία Νάπα, καθώς εξήλθε ισόπαλη με σκορ 2-2 απέναντι στην τοπική και ομώνυμη, για τα πλαίσια της 4ης αγωνιστικής της Β’ Φάσης του πρωταθλήματος Β’ Κατηγορίας.

Η ομάδα του Κώστα Κοκκονή αν και μέχρι το 80ο λεπτό βρισκόταν πίσω στο σκορ με 2-0, εντούτοις με αντεπίθεση διαρκείας και δύο γκολ στα τελευταία λεπτά κατάφερε να ισοφαρίσει και να αποσπάσει τον βαθμό της ισοπαλίας.

Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που άνοιξαν το σκορ στο 29′ με το γκολ του Πιρές, με το 1-0 να είναι και αποτέλεσμα α’ μέρους.

Στην επανάληψη και συγκεκριμένα μόλις στο δεύτερο λεπτό η Αγία Νάπα πέτυχε και δεύτερο γκολ, αυτή την φορά με τον Σολωμού.

Και εκεί που όλα έδειχναν ότι τα πάντα έχουν κριθεί, η Πέγεια κατάφερε να μειώσει σε 2-1 στο 82′ με το γκολ του Γιώργου Βασιλείου.

Το τελικό 2-2 διαμόρφωσε για τους φιλοξενούμενους στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Στέφανος Μίλλερ.

Με τον σημερινό βαθμό η Πέγεια παραμένει στην 6η θέση της βαθμολογίας με 28 βαθμούς.