Β’ Κατηγορία: Ήττα πισωγύρισμα για την ΕΝΑΔ Πόλης Χρυσοχούς

Την ήττα με 2-1 γνώρισε το απόγευμα της Κυριακής η ΕΝΑΔ Πόλης Χρυσοχούς από τον Ποδοσφαιρικό Όμιλο Ξυλυτύμπου σε ματς που έγινε στο Κοινοτικό Στάδιο Ορμήδειας και αφορούσε την 3η αγωνιστική της Β’ Φάσης του πρωταθλήματος Β’ Κατηγορίας.

Από πολύ νωρίς στον αγώνα η ομάδα του Κώστα Σωκράτους βρέθηκε να κυνηγάει το σκορ, καθώς οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πάρουν προβάδισμα στο 2ο λεπτό με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Σιαθά.

Η απάντηση της ΕΝΑΔ ήρθε στο πιο κατάλληλο σημείο και συγκεκριμένα στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους, με τον Κέβιν Λαφράνς να ισοφαρίζει σε 1-1.

Στην επανάληψη ο ΠΟΞ κατάφερε να πάρει εκ νέου προβάδισμα στο σκορ με το γκολ του Ελ Χαμαρτί στο 60ο λεπτό και αυτή την φορά κατάφερε να κρατήσει μέχρι το τέλος της αναμέτρησης.

Η σημερινή ήττα αφήνει την ΕΝΑΔ στην προτελευταία θέση της βαθμολογίας και εντός της επικίνδυνης ζώνης με 15 βαθμούς.