Β’ Κατηγορία: Ήττα από την Ομόνοια 29Μ για την Πέγεια

Την ήττα με 3-1 γνώρισε το απόγευμα του Σαββάτου στο Δημοτικό Στάδιο Πέγειας η Πέγεια 2014 από την Ομόνοια 29ης Μαΐου, σε παιχνίδι που αφορούσε την 2η αγωνιστική της Β΄Φάσης του πρωταθλήματος Cyta.

H ομάδα του Τζέισον Πάντσεον παρότι κατάφερε να ανοίξει νωρίς το σκορ με το γκολ του Μαρίνιο στο 7ο λεπτό, εντούτοις η συνέχεια δεν ήταν η ανάλογη με αποτέλεσμα μέχρι την ολοκλήρωση του α’ μέρους να βρίσκεται πίσω στο σκορ με 2-1.

Αρχικά, η Ομόνοια ισοφάρισε στο 16ο λεπτό με το γκολ Αλαμπρίτη, για να φέρει “τούμπα” τουν αγώνα ο Μπούτνικ στους χρόνους των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη κι ενώ ο αγώνας βρισκόταν στην “κόψη του ξυραφιού”, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να σημειώσουν τρίτο γκολ στο 80ο λεπτό με τον Φιακά να διαμορφώνει το τελικό 1-3 υπέρ της Ομόνοιας.

Η σημερινή ήττα αφήνει την Πέγεια στην 6η θέση της βαθμολογίας με 27 βαθμούς.