Επέστρεψε στις νίκες με ΤΕΣΣΑΡΑ ο Ακρίτας Χλώρακας!

H επιστροφή στα νικηφόρα αποτελέσματα ήρθε με εντυπωσιακό τρόπο για την ομάδα του Ακρίτα Χλώρακας, η οποία για τα πλαίσια της 2ης αγωνιστικής της Β’ Φάσης του πρωταθλήματος Β’ Κατηγορίας κέρδισε στο Κοινοτικό στάδιο Χλώρακας τον Ποδοσφαιρικό Όμιλο Ξυλοτύμπου με το εντυπωσιακό 4-0.

Ένα ξέσπασμα της ομάδας του Ντένι Λακτιόνοβ στο πρώτο ημίχρονο ήταν αρκετό να βάλει τον Ακρίτα μπροστά στο σκορ με δύο γκολ διαφορά. Αρχικά, το σκορ άνοιξε ο Μπάρι Αρεβάλο στο 26ο λεπτό, για να σημείωσει το 2-0 ο Φρατέα λίγα λεπτά αργότερα.

Στην επανάληψη οι “πράσινοι” συνέχισαν τις “υψηλές πτήσεις”, καθώς στο 61ο λεπτό ο Βλάντιμιρ Φρατέα με το δεύτερο προσωπικό του γκολ στον αγώνα σημείωσε το 3-0, για να διαμορφώσει το τελικό 4-0 στο 73′ ο Μπάλντριχ.

Με το σημερινό τρίποντο ο Ακρίτας βρίσκεται στην 5η θέση της βαθμολογίας του Β’ Ομίλου, εκεί όπου “συγκατοικεί” με τους ΠΟΞ και ΕΝΑΔ, βάζοντας συνάμα “φωτιά” στην μάχη που γίνεται για την αποφυγή του υποβιβασμού.