Β’ Κατηγορία: Νέα ήττα για τον Ακρίτα Χλώρακας

Για τα πλαίσια της πρεμιέρας της Β’ Φάσης του πρωταθλήματος Β’ Κατηγορίας, ο Ακρίτας Χλώρακας γνώρισε την ήττα στο Κοινοτικό στάδιο Πέρα Χωρίου Νήσου από την τοπική ΜΕΑΠ με σκορ 3-1.

Με τον χειρότερο δυνατό τρόπο ξεκίνησε ο αγώνας για την ομάδα του Ντένι Λακτιόνοβ, καθώς μόλις στο τρίτο λεπτό οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ με το γκολ του Ανδρέου.

Η απάντηση του Ακρίτα ήρθε δεκαπέντε λεπτά αργότερα με τον μόνιμο του σκόρερ να βρίσκει και πάλι δίκτυα. Ο Αρεβάλο Μπαρρί στο 18ο λεπτό ισοφάρισε σε 1-1, το οποίο ήταν και αποτέλεσμα ημιχρόνοι.

Στην επανάληψη, ένα δεκάλεπτο ήταν αρκετό για τους φιλοξενούμενους να “κλειδώσουν” τη νίκη και ταύχρονα να βάλουν πολύ δύσκολα στην ομάδα της Χλώρακας.

Αρχικά, προβάδισμα και πάλι στο σκορ έδωσε για τους γηπεδούχους ο Κουκου στο 63′, για να διαμορφώσει το τελικό 3-1 ο Χρυστοστόμου στο 71ο λεπτό.

Να σημειώσουμε ότι η ΜΕΑΠ ολοκλήρωση τον αγώνα με δέκα ποδοσφαιριστές λόγω της αποβολής με δεύτερη κίτρινη κάρτα του Αλιπουί στο 74ο λεπτό.

Η σημερινή ήττα αφήνει τον Ακρίτα στην ζώνη του υποβιβασμού με δώδεκα βαθμούς συγκομιδή.