Β’ Κατηγορία: Ήττα στο “Μακάρειο” για την ΕΝΑΔ Πόλης Χρυσοχούς

Με ήττα ξεκίνησε τις υποχρεώσεις στην Β’ Φάση του πρωταθλήματος Β’ Κατηγορίας η ΕΝΑΔ Πόλης Χρυσοχούς, καθώς στο εκτός έδρας ματς απέναντι στον Διγενή Μόρφου έχασε με σκορ 3-0.

Η ομάδα του Κώστα Σωκράτους δεχόμενη δύο γκολ σε διάστημα δέκα λεπτών στο πρώτο ημίχρονο, δεν κατάφερε στο β’ μέρος να βρει τα ψυχικά αποθέματα για να ανατρέψει τα εις βάρος της δεδομένα, με αποτέλεσμα να γνωρίσει τελικά την ήττα με 3-0.

Αρχικά, η ομάδα της κατεχόμενης Μόρφου άνοιξε το σκορ στο 23ο λεπτό με το γκολ του Νεοφύτου, δια να διαμορφώσει το 2-0 του πρώτου ημιχρόνου ο Χατζηκωνσταντή στο 34′.

Στην επανάληψη ο Διγενής πέτυχε και τρίτο γκολ, με τον Νεοφύτου να σκοράρει για δεύτερη φορά στον αγώνα και να “κλειδώνει” το τρίποντο για την ομάδα του.

Με την ήττα η ΕΝΑΔ παραμένει εντός της ζώνης του υποβιβασμού, έχοντας συγκομιδή 12 βαθμούς.