Βasket League: Έβαλε δύσκολα στον Κεραυνό ο μαχητικός ΑΠΟΠ!

Σε ένα παιχνίδι στο οποίο έχει ξεκάθαρο φαβορί την ομάδα του Κεραυνού Στροβόλου, ο ΑΠΟΠ έβαλε δύσκολα στην ομάδα της Λευκωσίας στο κλειστό “Άκης Κλεάνθους”, με τους φιλοξενούμενους να επικρατούν τελικά με 76-83, σε ματς που κρίθηκε στην ουσία στα τελευταία του λεπτά.

Η ομάδα της Πάφου παρουσιάστηκε διαβασμένη και μαχητική και κατάφερε να έχει προβάδισμα ακόμη και 8 πόντων στο τρίτο δεκάλεπτο.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο κι ενώ οι δύο ομάδες συνέχισαν να βρίσκονται κοντά στο σκορ, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να πάρουν μέσα από την καλή τους άμυνα προβάδισμα “ασφαλείας”, το οποίο και διατήρησαν μέχρι το τέλος για να πάρουν μία πολύ δύσκολη νίκη.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 26-23, 44-41, 60-63, 76-83.

ΑΠΟΠ (Αλέξης Λεκισβίλη): Whitfield 15 (1), Perry 12 (4), Rogers 22, Δημητρίου 5 (1), Παπαδημητρίου 15 (3), Coleman 7 (1), Πορφυρίδης,

Κεραυνός (Μιχάλης Κακιούζης): Μιχαήλ 11 (1), Στυλιανού 17 (5), Crockett 13 (1), Raynolds 21, Taylor 9, Spencer, Πασιαλής 9 (1), Κουμής, Τίγκας 3 (1).