Γ’ Κατηγορία: Σε “ελεύθερη πτώση” η Γεροσκήπου FC.. Νέα ήττα και προβληματισμός

Την πτωτική της πορεία στο πρωτάθλημα Γ’ Κατηγορίας συνεχίζει η Γεροσκήπου FC, η οποία για τα πλαίσια της 13ης αγωνιστικής δέχθηκε βαριά ήττα με 3-0 μέσα στην έδρα της από την ομάδα του ΑΣΠΙΣ Πύλας.

Η ομάδα του Γεννάδι Ζιλκίν μετά το νέο “ατυχές” αποτέλεσμα υποχώρησε κι άλλο στην βαθμολογία, καθώς πλέον βρίσκεται στην 9η θέση της βαθμολογίας με 19 βαθμούς.

Στο παιχνίδι που πραγματοποιήθηκε το απόγευμα της Τετάρτης στο Δημοτικό Στάδιο Γεροσκήπου, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να πάρουν προβάδισμα στο 18ο λεπτό με τον Χριστοφόρου. Το 0-1 ήταν και αποτέλεσμα ημιχρόνου

Δύο γκολ του Κουλουμπρή στο 47′ και 65′ στο δεύτερο μέρος για την ομάδα της Πύλας ανέβασαν τον δείκτη του σκορ στο 0-3.

Στην συνέχεια ο προπονητής της Γεροσκήπου προχώρησε σε αλλαγές δίνοντας χρόνο συμμετοχής σε ποδοσφαιριστές από την ομάδα Κ19.