Συνεχίζει το νικηφόρο σερί του ο Παφιακός! Νέο “θύμα” του ο ΑΠΟΕΛ!

Νέα νίκη πανηγύρισε το βράδυ της Παρασκευής στο κλειστό “Αφροδίτη” ο Κuutio Homes Παφιακός, επικρατώντας με 3-1 σετ του αξιόμαχου ΑΠΟΕΛ για τα πλαίσια της 8ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Α’ Κατηγορίας Βόλεϊ Ανδρών.

Η ομάδα της Πάφου μπήκε πολύ δυνατά στον αγώνα και κατάφερε να επικρατήσει στα πρώτα δύο σετ με 25-18 και 25-21,

Οι φιλοξενούμενοι έβγαλαν αντίδραση στο τρίτο σετ, κερδίζοντας με 25-21, γεγονός που πρόσθεσε άγχος στους πετοσφαιριστές του Χόρχε Καννεστράτσι.

Στο τέταρτο και όπως αποδείχθηκε τελευταίο σετ, ο Παφιακός δεν άφησε κανένα περιθώριο στους φιλοξενούμενους να πιστέψουν στην ισοφάριση και με επιβλητικό βόλεϊ επικράτησε με 25-18, παίρνοντας τη νίκη με 3-1 και ταυτόχρονα το τρίποντο, με το οποίο διατηρείται στην δεύτερη θέση έχοντας πλέον 16 βαθμούς.

Στα αξιοσημείωτα του αγώνα είναι το γεγονός ότι ο κόουτς του Παφιακού Χόρχε Καννεστράτσι έδωσε χρόνο συμμετοχής σε νεαρούς πετοσφαιριστές της ομάδας!