Γ’ Κατηγορία: Νέα νίκη για την Γεροσκήπου FC.. Έπιασε και πάλι κορυφή! (εικ)

Την τέταρτη της νίκη σε πέντε αγώνες πανηγύρισε νωρίτερα η Γεροσκήπου FC στο Δημοτικό Στάδιο Γεροσκήπου “Μιχ. Κυπριανού”, καθώς για τα πλαίσια της 5ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Γ’ Κατηγορίας κέρδισε την Ομόνοια Ψευδά με σκορ 2-0.

Νωρίς στο ματς ευτύχησαν να ανοίξουν το σκορ οι γηπεδούχοι και ταυτόχρονα να βάλουν τις βάσεις νίκης. Συγκεκριμένα στο 17ο λεπτό ο Αχιλλέας Μιχαήλ σημείωσε το 1-0, το οποίο ήταν και αποτέλεσμα α’ μέρους.

Στην επανάληψη η Γεροσκήπου πίεζε με σκοπό να βρει το δεύτερο γκολ με το οποίος θα “κλείδωνε” σε μεγάλο βαθμό το τρίποντο της νίκης. Αυτό ήρθε τελικά από τον πρώτο της σκόρερ. Ο Ανδρέας Πιτταράς με κοντινή προβολή μετά από ασίστ του Αχ. Μιχαήλ διαμόρφωσε το τελικό 2-0 στο 56′.

Κερδισμένη της αγωνιστικής μπορεί να χαρακτηριστεί η Γεροσκήπου, καθώς ΠΟ Ορμήδειας και Αναγέννηση Δερύνειας έχασαν βαθμούς, με αποτέλεσμα οι “κυανέρυθροι” να “πιάσουν” κορυφή με 12 βαθμούς (όσους και η Αναγέννηση).