Γ’ Κατηγορία: Το αήττητο της Γεροσκήπου FC σταμάτησε στην Ορμήδεια

To νικηφόρο και αήττητο σερί της Γεροσκήπου FC στο πρωτάθλημα Γ’ Κατηγορίας σταμάτησε στην Ορμήδεια, εκεί όπου η ομάδα του Σπύρου Ευσταθίου γνώρισε βαριά ήττα από τον τοπικό Ποδοσφαιρικό Όμιλο με σκορ 3-0, σε παιχνίδι που αφορούσε την 4η αγωνιστική.

Στο πρώτο μέρος παρά την προσπάθεια των δύο ομάδων να βρουν τον δρόμο προς τα δίκτυα δεν υπήρξε κάποιο γκολ, με αποτέλεσμα οι ποδοσφαιριστές να μπουν στα αποδυτήρια με το “άγονο” 0-0.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι κατάφεραν στα πρώτα λεπτά να ανοίξουν το σκορ, με τον Χριστοδούλου να σημειώνει το 1-0 στο 49ο λεπτό, δίνοντας νέα δεδομένα στον αγώνα.

Στην συνέχεια η ομάδα της Ορμήδειας κατάφερε να βρει δίκτυα για δεύτερη φορά στον αγώνα, αυτή την φορά με το γκολ του Πιτσιλλίδη.

Σαν να μην έφθανε το κατά της 2-0, η Γεροσκήπου έμεινε με δέκα ποδοσφαιριστές στον αγώνα μετά την αποβολή του Camelo στο 81ο λεπτό.

Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε για τους γηπεδούχους στο 11ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Χρυσοχοΐδης.

Μετά την σημερινή ήττα η Γεροσκήπου υποχώρησε στην 3η θέση με 9 βαθμούς.