Β’ Κατηγορία: Ήττα για την Πέγεια από την Ομόνοια 29Μ

Δεν κατάφερε να δώσει συνέχεια στο νικηφόρο σερί της η Πέγεια 2014, καθώς ηττήθηκε σε εκτός έδρας παιχνίδι από την Ομόνοια 29ης Μαΐου με σκορ 2-0.

Το βράδυ της Κυριακής στο Γήπεδο “Δημήτρη Χάματσου” οι καλές φάσεις ήταν λιγοστές, καθώς επικράτησε το παιχνίδι “κέντρου”, το πάθος και η δύναμη!

Η ομάδα του Τζέισον Πάντσεον παρότι δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα από τους γηπεδούχους, εντούτοις βρέθηκε πίσω στο σκορ από στατική φάση. Συγκεκριμένα στο 54ο λεπτό μετά από κόρνερ ο αμαρκάριστος Ιωάννου έδωσε προβάδισμα στην Ομόνοια.

Όπως ήταν λογικό το γκολ ανάγκασε τους Πεγειώτες να βγουν μπροστά και να κυνηγήσουν το γκολ της ισοφάρισης. Αυτό θα μπορούσε να έρθει λίγο πριν την ολοκλήρωση του 90λεπτου, ωστόσο οι φιλοξενούμενοι δεν κατάφεραν να στείλουν την μπάλα στα δίκτυα στην τριπλή ευκαιρία που δημιούργησαν.

Ότι δεν κατάφεραν οι “κιτρινόμαυροι”, το κατάφερε για δεύτερη φορά η Ομόνοια. Στις καθυστερήσεις του αγώνα μετά από αντεπίθεση οι γηπεδούχοι διαμόρφωσαν το τελικό 2-0 με το γκολ του Αλαμπρίτη.