Β’ Κατηγορία: Νικηφόρο ξεκίνημα για την Πέγεια!

Στο ματς της πρεμιέρας της Β’ Κατηγορίας κόντρα στην προσφυγική ομάδα της ΠΑΕΕΚ Κερύνειας, η Πέγεια 2014 κατάφερε να κερδίσει στην έδρα της και μπροστά στον κόσμο της με σκορ 2-0.

Η ΠΕΓΕΙΩΤΙΚΗ ομάδα στο ντεμπούτο του Τζέισον Πάνστεον στο πάγκο της κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 55ο λεπτό με το σουτ του Γιώργου Βάσου.

Δέκα περίπου λετπά αργότερα οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πετύχουν και δεύτερο γκολ βάζοντας πολύ γερές βάσεις για την πρώτη τους νίκη. Αυτή την φορά ο νεοφερμένος Κροάτης επιθετικός Josip Maganjic με σουτ διαμόρφωσε το τελικό 2-0.

Μοναδικό “μελανό” σημείο στην μεγάλη νίκη της Πέγειας αποτέλεσε η αποβολή του Άδωνη Νικολεττίδη στις καθυστερήσεις του αγώνα, δεχόμενος δύο κίτρινες κάρτες