“Ξεμούδιασμα” με φιλική νίκη για την Πάφος FC.. Βίντεο με ολόκληρο τον αγώνα

Στο πρώτο της φιλικό παιχνίδι που είχε προπονητικό χαρακτήρα, η Πάφος FC κέρδισε με ανατροπή την FK Metta με σκορ 3-1, σε αγώνα που πραγματοποιήθηκε στην Λετονία.

Ο αγώνας είχε τρία ημίχρονα διάρκειας 30 λεπτών, με τους Λετονούς να ανοίγουν το σκορ με δυνατό σουτ στο β’ μέρος.

Η απάντηση της ομάδας του Κάρλος Καρσέδο ήταν άμεση, καθώς λίγο αργότερα κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσα με το δυνατό συρτό σουτ του Όνι Βαλακάρι μέσα από την μεγάλη περιοχή.

Λίγα λεπτά αργότερα η Πάφος έφερε “τούμπα” το ματς πετυγχαίνοντας και δεύτερο γκολ. Αυτή την φορά ο Τάνκοβιτς από κοντά σημείωσε το 2-1.

Το τελικό 3-1 διαμόρφωσε ο Μάριος Δημητρίου μετά από ωραία ασίστ του Ζάιρο. Ο Κύπριος μπακ με σουτ με το εξωτερικό φάλτσο βρήκε δίκτυα.

Τέλος, να σημειώσουμε ότι χρόνο συμμετοχής πήραν όλοι οι ποδοσφαιριστές από τον Κάρλος Καρσέδο.