Ένα βήμα πιο κοντά στον τίτλο η Γεροσκήπου FC με νέο διπλό!

Πολύ σημαντική εκτός έδρας νίκη πανηγύρισε η Γεροσκήπου FC, κερδίζοντας με 3-1 στους Τρούλλους την ομώνυμη ομάδα για τα πλαίσια της 27ης αγωνιστικής της Επίλεκτης Κατηγορίας ΣΤΟΚ.

Πιο κοντά στην κατάκτηση του τίτλου του πρωταθλητή βρίσκεται πλέον η ομάδα του Δημήτρη Ιωάννου, καθώς τρεις αγωνιστικές πριν το φινάλε της σεζόν βρίσκεται στην κορυφή με 58 βαθμούς και στο +2 από τον δεύτερο της βαθμολογίας Σπάρτακο Κιτίου.

Στο σημερινό παιχνίδι στους Τρούλλους οι φιλοξενούμενοι πραγματοποίησαν ονειρικό ξεκίνημα και βρέθηκαν να προηγούνται με 2-0 στο 20ο λεπτό.

Αρχικά το σκορ άνοιξε ο Κώστας Σολωμού στο 7′, για να δώσει “αέρα” δύο τερμάτων στην Γεροσκήπου ο Δήμος Μουζούρης στο 19′. Το 0-2 ήταν και αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 67′ ο Στεφάν Χόρτα “κλείδωσε” το τρίποντο για τους φιλοξενούμενους πετυχαίνοντας το 0-3.

Το μόνο που κατάφερε η ομάδα των Τρούλλων ήταν να μειώσει στο 89ο λεπτό. Ο Βασιλείου διαμόρφωσε το τελικό 1-3.