Πέρασε “αέρα” από την Κοράκου και πλησιάζει στον τίτλο η Γεροσκήπου FC!

Με το τρίποντο της νίκης έφυγε από την Κοράκου η Γεροσκήπου FC, καθώς κέρδισε για την 26η αγωνιστική της Επίλεκτης Κατηγορίας ΣΤΟΚ την τοπική ΑΕΚ με το εντυπωσιακό 0-3.

Το σκορ στον αγώνα άνοιξε για τους φιλοξενούμενους ο Marwin Macrez. Ο Γάλλος στο 40′ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι σημείωσε το 0-1 το οποίο ήταν και αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στην επανάληψη σειρά πήρε το πρώτο “κανόνι” του πρωταθλήματος Κώστας Σολωμού. Ο πολύπειρος επιθετικός στο 48′ έδωσε “αέρα” δύο τερμάτων στην Γεροσκήπου.

Το τελικό 0-3 διαμόρφωσε πέτυχε και πάλι ο Marwin Macrez στο 65′, ο οποίος με το δεύτερο προσωπικό του γκολ στον αγώνα “κλείδωσε” το τρίποντο για την ομάδα του.

Με το σημερινό τρίποντο η ομάδα του Δημήτρη Ιωάννου συνεχίζει να οδηγεί την κούρσα του πρωταθλήματος, καθώς έφθασε τους 55 βαθμούς και βρίσκεται στο +2 από τον δεύτερο της βαθμολογίας Σπάρτακο Κιτίου.