Νίκησε και έμεινε “ζωντανός” για παραμονή ο Φοίνικας Αγίας Μαρίνας!

Σε παιχνίδι που ξεκίνησε χθες (18/3) και ολοκληρώθηκε σήμερα Κυριακή 19 Μαρτίου λόγω κακοκαιρίας, ο Φοίνικας επικράτησε στην έδρα του του ΑΟ Αυγόρου με 2-0 και διατήρησε ζωντανές τις ελπίδες του για παραμονή στην Επίλεκτη Κατηγορία ΣΤΟΚ.

Στο πρώτο ημίχρονο που πραγματοποιήθηκε το Σάββατο η ομάδα του Στέλιου Σοφοκλέους προηγήθηκε στο σκορ στο 41ο λεπτό με το γκολ του Dreimanis. Λίγο νωρίτερα οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα ποδοσφαιριστές λόγω αποβολής του Σαρρή με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Στο δεύτερο ημίχρονο που διεξήχθη την Κυριακή, ο Φοίνικας “κλείδωσε” τη νίκη με το γκολ του Πολυβίου στο 86ο λεπτό.

Με το σημερινό τρίποντο η ομάδα της Αγίας Μαρίνας “ξεκόλλησε” από την τελευταία θέση της βαθμολογίας και ανέβηκε στην 15η με 23 βαθμούς.