Ηττήθηκε και έμεινε μακριά από το όνειρο της ανόδου η Πέγεια 2014

Σε παιχνίδι που πραγματοποιήθηκε την Κυριακή 19 Μαρτίου και με το οποίο έπεσε η αυλαία της 10ης αγωνιστικής της Β’ Φάσης του πρωταθλήματος Β’ Κατηγορίας, η Πέγεια 2014 γνώρισε εκτός έδρας ήττα με 1-0 από την Ομόνοια 29ης Μαΐου.

Με τον Κώστα Κοκκονή στον πάγκο της η ΠΕΓΕΙΩΤΙΚΗ ομάδα πραγματοποίησε μία πάρα πολύ καλή εμφάνιση κυρίως στο πρώτο ημίχρονο, ωστόσο δεν κατάφερε να μετουσιώσει την υπεροχή της σε κάποιο γκολ.

Στο δεύτερο μέρος οι φιλοξενούμενοι έπαιξαν πιο συντηρητικά και το “πλήρωσαν” στο 79ο λεπτό. Μετά από τραγικό λάθος του τερματοφύλακα Bielikow o Αρτεμίου πέτυχε το μοναδικό γκολ της συνάντησης δίνοντας το τρίποντο της νίκης στην Ομόνοια.

Με την σημερινή ήττα η Πέγεια μένει αρκετά μακριά από το όνειρο της ανόδου καθώς μένει στην 6η θέση με 38 βαθμούς.