Νικήτρια στο ΠΑΦΙΤΙΚΟ ντέρμπι της Επίλεκτης Κατηγορίας η Γεροσκήπου FC

Σε ένα αρκετά καλό παιχνίδι η Γεροσκήπου FC έφυγε με το τρίποντο της νίκης από την Αγία Μαρίνα Χρυσοχούς, κερδίζοντας στο ΠΑΦΙΤΙΚΟ ντέρμπι της Επίλεκτης Κατηγορίας ΣΤΟΚ τον Φοίνικα με 1-0.

Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα του Δημήτρη Ιωάννου ήταν καλύτερη και κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 220 λεπτό με τον πρώτο της σκόρερ. Ο Κώστας Σολωμού με σουτ εκτός περιοχής σημείωσε το 1-0.

Στην επανάληψη η γηπεδούχος ομάδα του Φοίνικα μπήκε καλύτερα στον αγώνα και πίεσε για το γκολ της ισοφάρισης, ωστόσο δεν τα κατάφερε με αποτέλεσμα η Γεροσκήπου να πάρει την νίκη.

Με την σημερινή ήττα η υπόθεση παραμονή στην κατηγορία δυσκολεύει ακόμη περισσότερο για τον Φοίνικα καθώς παραμένει στην 15η θέση με 20 βαθμούς.

Αντίθετη πορεία κάνει η Γεροσκήπου FC, καθώς με το τρίποντο ανέβηκε στην 2η θέση της βαθμολογίας με 43 βαθμούς και βρίσκεται μόλις ένα βαθμό πίσω από τον πρωτοπόρο Σπάρτακο.