Μια Σούπερ Παφιακάρα πέρασε στους “4” με φόρα

Από: Μαρίνα Σταύρου

Σπουδαία εντός έδρας νίκη με 3-0 σετ πέτυχε απόψε ο Kuutio Homes Παφιακός στο Κλειστό γήπεδο Αφροδίτη με αντίπαλο την Αναγέννηση Δερύνειας.

Η ομάδα του Rainer Vassiljev έπαιξε με πάθος και εκμεταλλεύομενη την έδρα της κέρδισε το παιχνιδι σε 1 ώρα και 16 λεπτά με 25-21, 25-13 και 25-17 φτάνοντας στο 3-1 νίκες στη σειρά και περνώντας στους τέσσερις του Πρωταθλήματος ΟΠΑΠ Α’ κατηγορία ανδρών.

Ο Παφιακός αγωνίστηκε με σθένος και αποφασιστικότητα και δεν επέτρεψε σε κανένα σημείο του αγώνα στους φιλοξενούμενους να αμφισβητήσουν την κυριαρχία του.

Σημαντική ψυχολογική ώθηση έδωσαν στους γηπεδούχους οι φίλοι της ομάδας οι οποίοι απόψε ενισχύθηκαν και από τη Θύρα 5 της Πάφος FC και χωρίς να σταματήσουν λεπτό να τραγουδάνε έδωσαν το ρυθμό για τη νίκη.

Το παρόν του έδωσε στο γήπεδο και ο χορηγός της ποδοσφαιρικής ομάδας, Γιώργος Ιωάννου ιδιοκτήτη της εταιρείας Korantina Homes ο οποίος είναι και στους χορηγούς του Παφιακού.