Ήττα στην Δερύνεια για τον Παφιακό… και τώρα πρόκριση στην Πάφο!

Σε ένα πολύ κλειστό παιχνίδι που κρίθηκε στις λεπτομέρειες ο Kuutio Homes Παφιακός γνώρισε την ήττα με 3-0 σετ στην Δερύνεια από την τοπική Αναγέννηση για την Α’ Φάση των “play-offs” της Α’ Κατηγορίας Βόλεϊ Ανδρών.

Πλέον η σειρά μεταφέρεται στην Πάφο και το κλειστό “Αφροδίτη” εκεί όπου την επόμενη εβδομάδα ο Παφιακός θα φιλοξενήσει την Αναγέννηση με στόχο τη νίκη που θα του δώσει αυτόματα την πρόκριση για την ημιτελική φάση του πρωταθλήματος.

Η σειρά μετά την χθεσινή νίκη της Αναγέννησης είναι στο 2-1 υπέρ του Παφιακού.

Τα σετ: 25-23, 26-24, 25-22

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΔΕΡ. (Κ. ΚΑΜΠΕΡΙΔΗΣ): Καραγιάννης, Antonic, Leontyev, Κυπριανού, Παπαδόπουλος Sinhayeuski –Λίμπερο: Παπαϊωάννου – Αλλαγές: Στέκας.

KUUTIO HOMES ΠΑΦΙΑΚΟΣ (R.VASILIEV): Κollo, Παναγιωτίδης, Costa Da Silva, Σκορδής, Προδρόμου,Eerma – Λίμπερο: Παπαχριστοδούλου – Αλλαγές: Χρυσοστόμου, Ποχάνης.