Β’ Κατηγορία: “Απέδρασε” με το τρίποντο από την Αραδίππου η Πέγεια! (εικ+βιντ)

Την αγωνιστική της άνοδο επιβεβαίωσε για ακόμη μία αγωνιστική η Πέγεια 2014, καθώς για τα πλαίσια της 13ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Β’ Κατηγορίας επικράτησε με 2-0 στην Αραδίππου της τοπικής Ομόνοιας!

Η ομάδα του Νικόλα Μαρτίδη παρουσιάστηκε διαβασμένη στον αγωνιστικό χώρο και ευτύχησε να πάρει το προβάδισμα στο σκορ πολύ νωρίς στον αγώνα. Συγκεκριμένα στο 6ο λεπτό με ένα πολύ όμορφο σουτ ο Χαμπίμπ Ουεσλατί χρίστηκε σκόρερ. Το 0-1 ήταν και αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Το γκολ του Χαμπίμπ σε βίντεο:

Το “κερασάκι” στην τούρτα στην μεγάλη νίκη της Πέγειας στην Αραδίππου έβαλε στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης έβαλε ο Ευθύμιος Γεωργίου, ο οποίος με πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 0-2.

Με το σημερινό τρίποντο η Πέγεια 2014 ανέβηκε στην 4η θέση της βαθμολογίας με 22 βαθμούς!