Η Ακριτάρα είναι ΕΔΩ!! Επέστρεψε με ανατροπή στις νίκες!! (Εικ)

Μετά από επτά σερί ήττες στο πρωτάθλημα Cyta o Ακρίτας Χλώρακας επέστρεψε στα νικηφόρα αποτελέσματα κερδίζοντας στο στάδιο “Στέλιος Κυριακίδης” την Ένωση Νέων Παραλιμνίου με 2-1.

Παρότι η ομάδα του Νταβίντ Μπαντία έμεινε πίσω στο σκορ μόλις στο πρώτο λεπτό του αγώνα με το γκολ του Ντιαβαρά, εντούτοις με αντεπίθεση διαρκείας κατάφερε να ανατρέψει τα εις βάρος του δεδομένα πριν την ολοκλήρωση του α’ μέρους.

Αρχικά ισοφάρισε με εύστοχο χτύπημα πέναλτι ο Άμπραχαμ στο 12ο λεπτό, για να φέρει “τούμπα” το ματς στο 38′ ο Σταύρος Γαβριήλ με πλασέ από κοντά έπειτα από ασίστ του Σέχιτς.

Στην επανάληψη η ομάδα του Παραλιμνίου προσπάθησε να αντιδράσει και να βρει τον δρόμος προς τα δίκτυα, ωστόσο οι ποδοσφαιριστές του Ακρίτα με “νύχια και με δόντια” κράτησαν μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή το υπέρ τους 2-1.

Αυτή είναι η δεύτερη φετινή νίκη του Ακρίτα στο φετινό πρωτάθλημα, ωστόσο βρίσκεται στα χαμηλά στρώματα της βαθμολογίας με συγκομιδή 7 βαθμούς.