Δύο κεφαλιές “πλήγωσαν” τον Ακρίτα (εικ+βιντ)

Την ήττα με 2-1 γνώρισε το βράδυ της Δευτέρας ο Ακρίτας Χλώρακας από την ΑΕΚ Λάρνακας στο στάδιο “Στέλιος Κυριακίδης” για τα πλαίσια της 10ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Cyta.

Η ομάδα του Νταβίντ Μπαντία τα βρήκε “σκούρα” απέναντι στους Λαρνακείς, οι οποίοι με δύο κεφαλιές (μία σε κάθε ημίχρονο) κατάφεραν να πάρουν προβάδισμα δύο γκολ. Αρχικά άνοιξε το σκορ ο Ράφα Λόπες στο 15′ και στο 54ο λεπτό ο Μιλίσεβις σημείωσε το 2-0.

Ο Ακρίτας είχε κάποιος καλές ευκαιρίες για να σκοράρει νωρίτερα, ωστόσο οι προσπάθεις των Σέχιτς, Βαράντα και Ελ Τζεμιλί δεν είχαν αποτέλεσμα.

Το μόνο που κατάεραν οι γηπεδούχοι ήταν να μειώσουν στο 93ο λεπτό με την ωραία κεφαλία του Ραμίρες. Ο Βραζιλιάνος διαμόρφωσε το τελικό 1-2.

Μετά και την σημερινή ήττα ο Ακρίτας μένει “κολλημένος” στην τελευταία θέση της βαθμολογίας με τέσσερις βαθμούς.