Ημίχρονο στο “Αμμόχωστος”… Στο παιχνίδι της πρόκρισης η Πέγεια!

Ολοκληρώθηκε πριν μερικά λεπτά το α’ ημίχρονο στο στάδιο “Αμμόχωστος” εκεί όπου Νέα Σαλαμίνα και Πέγεια 2014 διεκδικούν σε νοκ-άουτ αγώνα την πρόκριση στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Coca-Cola.

Το σκορ στο πρώτο μέρος είναι στο ισόπαλο 1-1, με την ομάδα της Πέγειας να στέκεται πολύ καλά στον αγωνιστικό χώρο.

Παρότι η ομάδα του Κώστα Κοκκονή βρέθηκε νωρίς πίσω στο σκορ με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Ντορεγκαράι, εντούτοις στην συνέχεια ανέβασε ρυθμούς και ισορρόπησε τον αγώνα.

Το γκολ της ισοφάρισης ήρθε και πάλι από το σημείο του πέναλτι, με τον Ουεσλατί να ευστοχή στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους και να φέρνει το ματς στα ίσα.

Η ΠΕΓΕΙΩΤΙΚΗ ομάδα είχε και δοκάρι λίγο νωρίτερα με τον Φερνάντεζ με ωραία προβολή.