Αποκλεισμός για την Πέγεια από το Κύπελλο

Tον αποκλεισμό από το Κύπελλο Μικρών Κατηγοριών της ΚΟΠ γνώρισε στο Κοινοτικό Στάδιο Ακρωτηρίου η Πέγεια 2014, καθώς ηττήθηκε στην διαδικασία της παράτασης με σκορ 3-1 από την τοπική ΑΠΕΑ.

Παρότι η ομάδα του Αλέξη Γαρπόζη “κρατούσε” την πρόκριση μέχρι το 93ο λεπτό της κανονικής διάρκειας, εντούτοις οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν σε 1-1 στις καθυστερήσεις του ματς και να οδηγήσουν τον αγώνα στην ημίωρη παράταση. Να σημειώσουμε ότι οι ΠΕΓΕΙΩΤΕΣ κατάφεραν να προηγηθούν στο σκορ στο 34ο λεπτό με το γκολ του Πόλυ Φιλίππου.

Στην διαδικασία της παράτασης οι φιλοξενούμενοι έπαθαν “μπλακ-άουτ” με αποτέλεσμα να δεχθούν δύο απανωτά γκολ από την ΑΠΕΑ, στο 95′ και στο 98ο λεπτό.

Το 3-1 υπέρ των γηπεδούχων δεν άλλαξε μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή, με την ομάδα της Πέγειας να στρέφει πλέον την προσοχή της στην κατάκτηση του πρωταθλήματος Γ’ Κατηγορίας.