“Λύγισε” στο τάι-μπρέικ ο Παφιακός

Για την ημιτελική φάση του πρωταθλήματος Α’ κατηγορίας Βόλεϊ Ανδρών, ο Green Air Παφιακός γνώρισε την ήττα στο κλειστό στάδιο “Σπύρος Κυπριανού” με 3-2 στα σετ από την Νέα Σαλαμίνα.

Στην Πάφο και το κλειστό “Αφροδίτη” μεταφέρεται η σειρά, με την ΠΑΦΙΤΙΚΗ ομάδα να χρειάζεται μόλις μία νίκη για να πάρει την πρόκριση για τους τελικούς του πρωταθλήματος μιας και βρίσκεται με 2-1 μπροστά στις νίκες.

Το βράδυ της Δευτέρας στη Λεμεσό, η Νέα Σαλαμίνα μπήκε πολύ δυνατά στο παιχνίδι κερδίζοντας τα πρώτα δύο σετ με 25-21 και 26-24.

Ο Παφιακός όμως είχε απάντηση στέλνοντας το παιχνίδι στην διαδικασία του τάι-μπρέικ. Αρχικά μείωσε σε 2-1 με το άνετο 15-25 και ισοφάρισε σε 2-2 στα σετ με 20-25.

Στο τελευταίο πέμπτο σετ οι “ερυθρόλευκοι” ήταν πιο ψύχραιμοι κερδίζοντας το με 15-10 και μαζί και τον αγώνα με 3-2 σετ.