Παλικαρίσια νίκη με ανατροπή για την Γεροσκήπου FC! (εικ)

Με το “δεξί” ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της στο 2022 η Γεροσκήπου FC, επικρατώντας στο Δημοτικό Στάδιο “Μιχ. Κυπριανού” του Κέδρου Αγ. Μαρίνας Σκυλλούρας με 3-1. Το παιχνίδι αφορούσε την 12η αγωνιστική του Β’ Ομίλου της Επίλεκτης Κατηγορίας ΣΤΟΚ.

Παρότι η ομάδα του Δημήτρη Ιωάννου βρέθηκε πίσω στο σκορ, εντούτοις μέχρι την λήξη του πρώτου ημιχρόνου κατάφερε να ανατρέψει τα εις βάρος της δεδομένα. Αρχικά ισοφάρισε με τον Δήμο Μουζούρη, για να σημειώσει το 2-1 ο Κώστας Σολωμού.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι “κλείδωσαν” τη νίκη και το τρίποντο με τον Χρήστο Δημητρίου “Τέβεζ” να βρίσκει δίκτυα και να διαμορφώνει το τελικό 3-1.

Με τη νίκη η Γεροσκήπου παραμένει στην 7η θέση της βαθμολογίας με 19 βαθμούς συγκομιδή.