Με ανατροπή η επιστροφή στις νίκες για την Πέγεια! (Εικ)

Επέστρεψε στα νικηφόρα αποτελέσματα η Πέγεια 2014 καθώς επικράτησε με 3-1 στο στάδιο της του ΘΟΪ Λακατάμιας με ανατροπή. Τους 26 βαθμούς έφθασαν οι ΠΕΓΕΙΩΤΕΣ οι οποίοι συνεχίζουν να οδηγούν την κούρσα στο πρωτάθλημα της Γ’ κατηγορίας.

«Ψυχρολουσία» έπαθαν οι γηπεδούχοι στο 20ο λεπτό, καθώς οι φιλοξενούμενοι εκμεταλλευόμενοι αδράνεια στην άμυνα της Πέγειας κατάφεραν να πάρουν προβάδισμα στο σκορ. Το γκολ αυτό ήταν μόλις το δεύτερο που δέχονται στο πρωτάθλημα οι «κιτρινόμαυροι» μετά από 10 αγώνες.

Δέκα λεπτά περίπου αργότερα το σύνολο του Αλέξη Γαρπόζη κατάφερε να φέρει το παιχνίδι στα ίσα. Συγκεκριμένα ο Ονησίφορος Παχταλιάς με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίκτυα, σημειώνοντας το 1-1 το οποίο ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη η Πέγεια κυριάρχησε σε όλα τα μήκη και πλάτυ του αγωνιστικού χώρου και κατάφερε να ολοκληρώσει την ανατροπή στο 75ο λεπτό. Με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Χαμπίμπ Ουεσλατί οι γηπεδούχοι σημείωσαν το 2-1.

Τη νίκη της Πέγειας «σφράγισε» στο 86ο λεπτό ο Τότης Λουκαΐδης, ο οποίος με σουτ διαμόρφωσε το τελικό 3-1.