Άλλη μία εκπληκτική εμφάνιση πραγματοποίησαν οι Κολυμβητές του Ναυτικού Ομίλου Πάφου στο Παγκύπριο Πρωτάθλημα Ανδρών και Γυναικών.
Συγκεκριμένα ο ΝΟΠ πήρε την 3η θέση για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά!
Διαβάστε λεπτομέρειες στην ανακοίνωση του Ομίλου:
3η Θέση 2η Συνεχόμενη Χρονιά στο Παγκύπριο Πρωτάθλημα Ανδρών Γυναικών
Άλλη μια επιτυχία σημείωσε το τμήμα κολύμβησης του Ομίλου μας μετά το τέλος του Παγκύπριου Πρωταθλήματος Ανδρών και Γυναικών που διεξήχθει από 30 Ιουνίου μέχρι 03 Ιουλίου 2023 στο Ολυμπιακό Κολυμβητήριο Λεμεσού.
Ο Όμιλος μας κατέκτησε την 3η θέση με 234 βαθμούς παραμένοντας πρωταγωνιστής για 2η συνεχόμενη χρονιά.
Στις καρδίες όμως όλων εμάς των γονιών, προπονητών, φίλων και Μελών του Διοικητικού Συμβουλίου του Ομίλου, τα παιδία μας, οι Κολυμβητές και Κολυμβήτριες μας, είναι πρωταθλητές. Αμφισβητήθηκαν όσων ποτέ, νίκησαν τις αντιξοότητες της χρονιάς, μας έκαναν περήφανους αναγκάζοντας όλους να μιλούν για το πώς τα καταφέραμε.
Το μόνο που μπορούμε να πούμε είναι ένα μεγάλο μπράβο στους αθλητές, προπονητές, γονιούς, φίλους του Ομίλου. που συνέλαβαν σε αυτή την τεράστια επιτυχία
Τα παιδία μας όμως για να συνεχίσουν να είναι πρωταγωνιστές και τη νέα αγωνιστική χρονιά θα πρέπει οι αρμόδιους φορείς, να σταθούν αρωγοί στην προσπάθεια τους, να τα βοηθήσουν ώστε να προπονούνται σε καλύτερες και όμοιες συνθήκες με τα υπόλοιπα παιδία των άλλων Επαρχιών.
Οι αθλητές μας κέρδισαν συνολικά 9 Χρυσά, 4 Ασημένια και 6 Χάλκινα.
Τέλος ευχαριστούμε όλους όσους αγκαλιάζουν, εμπιστεύονται, υποστηρίζουν , βοηθούν και στέκονται δίπλα στον Όμιλο μας.
ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΦΟΥ ΜΙΑ ΠΟΛΗ ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ
Οι επιτυχίες των αθλητών μας είναι:
Αγάθη Μανώλη
1η θέση και Χρυσό Μετάλλιο στα 100μ Πεταλούδα
1η θέση και Χρυσό Μετάλλιο στα 200μ Πεταλούδα
1η θέση και Χρυσό Μετάλλιο στα 200μ Μικτή Ατομική
1η θέση και Χρυσό Μετάλλιο στα 400μ Μικτή ατομική
2η θέση και Αργυρό Μετάλλιο στη Σκυταλοδρομία 4Χ100μ Μικτή Ομαδική
3η θέση και Χάλκινο Μετάλλιο στη Σκυταλοδρομία 4Χ200μ Ελεύθερο
6η Θέση στη Σκυταλοδρομία 4Χ100 Ελεύθερο
Μαρία Ερόχινα
1η θέση και Χρυσό Μετάλλιο στα 50μ Πρόσθιο
1η θέση και Χρυσό Μετάλλιο στα 100μ Πρόσθιο
1η θέση και Χρυσό Μετάλλιο στα 200μ Πρόσθιο
2η θέση και Αργυρό Μετάλλιο στα 200μ Μικτή Ατομική
2η θέση και Αργυρό Μετάλλιο στη Σκυταλοδρομία 4Χ100μ Μικτή Ομαδική
3η θέση και Χάλκινο Μετάλλιο στη Σκυταλοδρομία 4Χ200μ Ελεύθερο
Χρήστος Μανώλη
1η θέση και Χρυσό Μετάλλιο στα 400μ Ελεύθερο
1η θέση και Χρυσό Μετάλλιο στα 200μ Πεταλούδα
3η θέση και Χάλκινο Μετάλλιο στα 200μ Ελεύθερο
3η θέση και Χάλκινο Μετάλλιο στα 100μ Πεταλούδα
2η θέση και Αργυρό Μετάλλιο στη Σκυταλοδρομία 4Χ100μ Ελεύθερο
3η θέση και Χάλκινο Μετάλλιο στη Σκυταλοδρομία 4Χ200μ Ελεύθερο
4η θέση στη Σκυταλοδρομία 4Χ100μ Μικτή Ομαδική
Κώστα Νικόλας
2η θέση και Αργυρό Μετάλλιο στα 50μ Ελεύθερο
2η θέση και Αργυρό Μετάλλιο στα 100μ Ελεύθερο
2η θέση και Αργυρό Μετάλλιο στη Σκυταλοδρομία 4Χ100μ Ελεύθερο
4η θέση στη Σκυταλοδρομία 4Χ100μ Μικτή Ομαδική
Ολυμπία Πιβόνσκα
3η θέση και Χάλκινο Μετάλλιο στα 50μ Ύπτιο
3η θέση και Χάλκινο Μετάλλιο στα 200μ Ύπτιο
2η θέση και Αργυρό Μετάλλιο στη Σκυταλοδρομία 4Χ100μ Μικτή Ομαδική
7η θέση στα 50μ Ύπτιο
6η Θέση στη Σκυταλοδρομία 4Χ100 Ελεύθερο
Νικόλας Κόλεφ
2η θέση και Αργυρό Μετάλλιο στη Σκυταλοδρομία 4Χ100μ Ελεύθερο
3η θέση και Χάλκινο Μετάλλιο στη Σκυταλοδρομία 4Χ200μ Ελεύθερο
5η θέση στα 100μ Πρόσθιο
5η θέση στα 200μ Πρόσθιο
4η θέση στα 200μ Μικτή Ατομική
4η θέση στη Σκυταλοδρομία 4Χ100μ Μικτή Ομαδική
Αναστασία Λοιζίδη
2η θέση και Αργυρό Μετάλλιο στη Σκυταλοδρομία 4Χ100μ Μικτή Ομαδική
3η θέση και Χάλκινο Μετάλλιο στη Σκυταλοδρομία 4Χ200μ Ελεύθερο
6η Θέση στη Σκυταλοδρομία 4Χ100 Ελεύθερο
7η θέση στα 100μ Ελεύθερο
5η θέση στα 200μ Ελεύθερο
8η θέση στα 400μ Ελεύθερο
Ιωάννης Γεωργίου
3η θέση και Χάλκινο Μετάλλιο στη Σκυταλοδρομία 4Χ200μ Ελεύθερο
στα 200μ Ελεύθερο
8η θέση στα 200μ Ελεύθερο
8η θέση στα 400μ Ελεύθερο
8η θέση στα 800μ Ελεύθερο
Ivan Kiselev
2η θέση και Αργυρό Μετάλλιο στη Σκυταλοδρομία 4Χ100μ Ελεύθερο
3η θέση και Χάλκινο Μετάλλιο στη Σκυταλοδρομία 4Χ200μ Ελεύθερο
4η θέση στα 200μ Πεταλούδα
5η θέση στα 50μ Πεταλούδα
6η Θέση στη 100μ Πεταλούδα
Σκουμπή Ευφροσύνη
3η θέση και Χάλκινο Μετάλλιο στη Σκυταλοδρομία 4Χ200μ Ελεύθερο
8η Θέση στα 200μ Ύπτιο
Μερέζα Αικατερίνα
8η θέση στα 100μ Πεταλούδα
Χαλβατζης Wde Βασίλης
5η θέση στα 50μ Πεταλούδα
4η θέση στη Σκυταλοδρομία 4Χ100μ Μικτή Ομαδική