Δεύτερο δείγμα θετικό για την Πάφο FC!

Το δεύτερο της φιλικό της παιχνίδι αγωνίστηκε η Πάφος FC επί Αυστριακού εδάφους. Οι “γαλάζιοι” κέρδισαν με 1-0 την Τσέχικη Dinamo Ceske Budejovice και έδειξαν ότι βρίσκονται στον σωστό δρόμο ενόψει της έναρξης των αγωνιστικών της υποχρεώσεων.

Στο αρχικό σχήμα ο Ντάρκο Μίλανιτς σε σύστημα 4-2-3-1 επέλεξε τους εξής ποδοσαιριστές:

Ντάνιελ, Χότσκο, Βαλακάρι, Αουρέλιο, Παλάσιος, Μπεριγκό, Ντάγκλας, Πάντσεον, Κβίντα, Αντωνίου, Σεμέδο.

Στο πρώτο μέρος η ΠΑΦΙΤΙΚΗ ομάδα ήταν αρκετά καλά παρεταγμένη στον αγωνιστικό χώρο και κατάφερε να δημιουργήσει κάποιες σημαντικές ευκαιρίες μετά από ωραίες συνεργασίες. Στα αμυντικά τους καθήκοντα οι “γαλάζιοι” ήταν συνεπείς και σοβαροί και δεν απειλήθηκαν ιδιαίτερα από τους Τσέχους.

Στην επανάληψη ο κ. Μίλανιτς προχώρησε σε αρκετές αλλαγές. Στο 65ο λεπτό σημειώθηκε και το μοναδικό γκολ της συνάντησης. Με κεφαλιά του υπό δοκιμή Μίσλαβ Μάτιτς με κεφαλιά μετά από κόρνερ η Πάφος άνοιξε το σκορ. Το 1-0 ήταν και τελικό αποτέλεσμα.