Απόψε (29/3) όλοι οι δρόμοι οδηγούν στο “Αφροδίτη” για τον Παφιακό μας!

Το ματς της χρονιάς θα κληθεί να αγωνιστεί το βράδυ της Παρασκευής (29/3, 20:00) ο Kuutio Homes Παφιακός, καθώς θα κληθεί να υποδεχθεί στο κλειστό “Αφροδίτη” για τα πλαίσια του επαναλητπικού αγώνα της ημιτελικής φάσης του Κυπέλλου Βόλεϊ Ανδρών την ομάδα της Νέας Σαλαμίνας.

Η ομάδα της Πάφου θέλει την μαζική υποστήριξη του φίλαθλου κοινού της επαρχίας μας. ούτως ώστε να καταφέρει να ανατρέψει το εις βάρος του 3-2 σετ του πρώτου παιχνιδιού και να πανηγυρίσει την πρόκριση για τον μεγάλο τελικό της διοργάνωσης που θα πραγματοποιηθεί στο κλειστό “Αφροδίτη” στις 5 Απριλίου.

Ο Παφιακός στον αποψινό αγώνα θέλει νίκη με 3-0 ή με 3-1 στα σετ για να προκριθεί. Σε περίπτωση που επικρατήσει με 3-2 στα σετ, τότε η πρόκριση θα κριθεί στο έξτρα “χρυσό” σετ. Εάν η Νέα Σαλαμίνα κερδίσει με οποιοδήποτε σκορ, τότε θα είναι αυτή που θα πάρει το εισιτήριο για τον τελικό.