Β’ Κατηγορία: Ήττα για την Πέγεια από την Ομόνοια 29Μ

Την ήττα γνώρισε το βράδυ της Παρασκευής η Πέγεια 2014 από την Ομόνοια 29ης Μαΐου με 2-0, σε παιχνίδι που πραγματοποιήθηκε στο στάδιο “Δημήτρη Χάματσου” και αφορούσε την 9η αγωνιστική του Α’ Ομίλου της Β’ Κατηγορίας.

Η ομάδα του Κώστα Κοκκονή μη έχοντας να χάσει προσπάθησε να πάρει βαθμολογικό κέρδος από το ματς, ωστόσο η Ομόνοια που “καιγόταν” για βαθμούς κατάφερε να σκοράρει στο τέλος τους α’ ημιχρόνου και στα αρχικά στάδια της επανάληψης και να πάρει το τρίποντο.

Αρχικά το σκορ άνοιξε για τους γηπεδούχους ο Μάρτινς στο 42′, για να διαμορφώσει το 2-0 ο Ιάσωνας Πική από το σημείο του πέναλτι στο 51′.

Αξίζει να αναφέρουμε ότι για την ΠΕΓΕΙΩΤΙΚΗ ομάδα αγωνίστηκαν κάποιοι νεαροί ποδοσφαιριστές, οι οποίοι πήραν σημαντικές εμπειρίες απέναντι σε μία ομάδα με κόσμο που κυνηγά την άνοδο στην Α’ Κατηγορία.

Η χθεσινή ήττα αφήνει την Πέγεια στην 6η θέση της βαθμολογίας με 32 βαθμούς.