Β’ Κατηγορία: “Απέδρασε” με τους τρεις βαθμούς από την Ξυλοτύμπου ο Ακρίτας Χλώρακας!

Τεράστιας σημασίας νίκη πανηγύρισε νωρίτερα στην Ξυλοτύμπου ο Ακρίτας Χλώρακας, καθώς για την 9η αγωνιστική του Β’ Ομίλου της Β’ Κατηγορίας επικράτησε του τοπικού Π.Ο.Ξ με 3-0!

Η ομάδα του Ντένι Λακτιόνοβ ευτήχησε να αγωνίζεται με ποδοσφαιριστή λιγότερο από το 38ο λεπτό, καθώς ποδοσφαιριστής του Π.Ο. Ξυλοτύμπου αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ με τον Λίμα Μπάνζου να σημειώνει το 0-1 στο 55ο λεπτό.

Λίγα λεπτά αργότερα, ο πρώτος σκόρερ του Ακρίτα Αρεβάλο Μπάρρι βρήκε και πάλι δίκτυα, σημειώνοντας το 0-2 στο 63′.

Το “κερασάκι” στην μεγάλη νίκη του Ακρίτα στην Ξυλοτύμπου έβαλε δύο λεπτά αργότερα ο Μάρκες Μασάδο, ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό 0-3 στο 65ο λεπτό.

Με την σημερινή νίκη η ομάδα της Χλώρακας βρίσκεται στην 5η θέση του ομίλου και πλέον στο +4 από την ζώνη του υποβιβασμού.