“Πάλεψε” η Πέγεια αλλά δεν πήρε βαθμό απέναντι στον Ολυμπιακό Λευκωσίας

Την ήττα με 2-1 γνώρισε μέσα στην έδρα της η Πέγεια 2014 από τον Ολυμπιακό Λευκωσίας, σε παιχνίδι που αφορούσε την 7η αγωνιστική του Α’ Ομίλου της Β’ Κατηγορίας.

Παρά την μεγάλη προσπάθεια της ομάδας του Κώστα Κοκκονή κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο, οι ΠΕΓΕΙΩΤΕΣ δεν κατάφεραν να αποσπάσουν βαθμό απέναντι σε ένα Ολυμπιακό που “καιγόταν” για βαθμούς, στην προσπάθεια που κάνει για άνοδο του στην Α’ Κατηγορία.

Το σκορ στο ματς άνοιξε για τους “μαυροπράσινους” ο Καραμόκο Ντραμέ στο 28ο λεπτό, για να διαμορφώσει το 0-2 του πρώτου ημιχρόνου ο Νέστωρας Μυτίδης στο 45+3.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι πίεσαν για να πετύχουν το γκολ που θα τους έβαζε ξανά στην διεκδίκηση βαθμολογικού κέρδους, ωστόσο αυτό ήρθε αρκετά αργά, καθώς για την Πέγεια μείωσε με πέναλτι σε 1-2 ο Νέαρχος Ζήνωνος στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Με την σημερινή ήττα η Πέγεια παραμένει στους 32 βαθμούς και την 6η θέση της βαθμολογίας.