Βαριά ήττα για τον Ακρίτα Χλώρακας στην Σωτήρα

Την ήττα με 3-0 γνώρισε για τα πλαίσια της 6ης αγωνιστικής της Β’ Φάσης του πρωταθλήματος Β’ Κατηγορίας ο Ακρίτας Χλώρακας από την ομάδα του Αχυρώνα Ονήσιλου.

Στο παιχνίδι που έγινε στο Δημοτικό Στάδιο Σωτήρας, η ομάδα του Ντένι Λακτιόνοβ παρουσιάστηκε κατώτερη των προσδοκιών, δίνοντας την ευκαιρία στους γηπεδούχους να σκοράρουν από νωρίς και να πάρουν μία άνετη νίκη.

Το σκορ άνοιξε μόλις στο 9ο λεπτό ο Λεμέσιος για τον Αχυρώνα Ονήσιλο, για να διαμορφώσει το 2-0 του πρώτου ημιχρόνου ο Κούτσακος στο 27′.

Στην επανάληψη ο Ακρίτας έμεινε με δέκα ποδοσφαιριστές στον αγωνιστικό χώρο λόγω αποβολής με δεύτερη κίτρινη κάρτα του Αλέξεβ, γεγονός που έκανε το έργο του πιο δύσκολο για την εξασφάλιση βαθμολογικού αποτελέσματος.

Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε στο 79′ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ο Άλιτς.

Η σημερινή ήττα αφήνει το Ακρίτα στο όριο της ζώνης του υποβιβασμού, εκεί που πλέον “συγκατοικεί” με 19 βαθμούς μαζί με τις ΕΝΑΔ και ΠΟ Ξυλοτύμπου.