Β’ Κατηγορία: Μεγάλο διπλό στην Αραδίππου για τον Ακρίτα Χλώρακας!

Τεράστιας σημασίας νίκη πανηγύρισε το απόγευμα του Σαββάτου για τον Β’ Όμιλο της Β’ Κατηγορίας ο Ακρίτας Χλώρακας, καθώς επικράτησε στην Αραδίππου του τοπικού Ερμή με 2-0 και πήρε ένα πολύ σημαντικό τρίποντο στην προσπάθεια που κάνει για την επιβίωση του στην κατηγορία.

Η ομάδα του Ντένι Λακτιόνοβ κατάφερε να πάρει πολύ νωρίς στο παιχνίδι προβάδισμα, γεγονός που τον βοήθησε να φύγει από το διπλό από την Αραδίππου.

Ο νεοφερμένος Νοτιοκορεάτης Κιμ, έβαλε μόλις στο 9ο λεπτό μπροστά στο σκορ τον Ακρίτα. Το 1-0 υπέρ των “πρασίνων” ήταν και αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στην επανάληψη η ομάδα της Χλώρακας “καθάρισε” την υπόθεση νίκη, πετυχαίνοντας και δεύτερο γκολ. Ο Φρατέα στο 60ο λεπτό διαμόρφωσε το τελικό 2-0 υπέρ του Ακρίτα!

Πλέον, οι Χλωρακιώτες έκαναν τους βαθμούς τους 18 και ισοβαθμούν με τον ΠΟΞ στην 5η θέση του Β’ Γκρουπ.