Γ’ Κατηγορία: Ήττα στην έδρα της για την Γεροσκήπου FC

Την εντός έδρας ήττα με 0-2 γνώρισε νωρίτερα η Γεροσκήπου FC από τον Κούρη Ερήμης, σε παιχνίδι που αφορούσε τον Β’ Όμιλο της Γ’ Κατηγορίας.

Οι φιλοξενούμενοι κατάφρεραν να πάρουν προβάδισμα στο σκορ σε κομβικό σημείο της αναμέτρησης και συγκεκριμένα στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους, με τον Κωνσταντινίδη να σημειώνει το 0-1.

Στην επανάληψη η Γεροσκήπου έμεινε με δέκα ποδοσφαιριστές στον αγωνιστικό χώρο στο 68′, λόγω αποβολής του Τάσου Μακρή με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Σαν να μην έφθανε αυτό για την ομάδα του Γιώργου Πολυβίου, πέντε λεπτά αργότερα ο Κούρης σημείωσε και δεύτερο γκολ, με τον Μπλάνκο να σημειώνει το τελικό 0-2.

Η ήττα αφήνει την Γεροσκήπου στην 4η θέση της βαθμολογίας του Β’ Γκρουπ με 22 βαθμούς και στο +7 από την ζώνη του υποβιβασμού.