Δεν τα κατάφερε απέναντι στην Ομόνοια ο Παφιακός

Δεν τα κατάφερε στο ντέρμπι κορυφής της Α’ Κατηγορίας Βόλεϊ Ανδρών ο Kuutio Homes Παφιακός, καθώς το βράδυ της Δευτέρας στο κλειστό “Αφροδίτη” γνώρισε την ήττα από την Ομόνοια με 3-1 σετ.

Η ομάδα της Πάφου η οποία “καιγόταν” για βαθμούς, δεν μπήκε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο στον αγώνα, δίνοντας την ευκαιρία στους “πράσινους” να κερδισουν το πρώτο σετ με 19-25.

Η απάντηση της ομάδας του Χόρχε Καννεστράτσι ήρθε στο δεύτερο σετ, εκεί όπου οι γηπεδούχοι κατάφεραν να επικρατήσουν με το 25-16 και να φέρουν το ματς στα ίσα!

Στο τρίτο και όπως αποδείχθηκε κρισιμότερο σετ, οι δύο ομάδες έδωσαν μεγάλη “μάχη” με νικήτρια την Ομόνοια, η οποία επικράτησε με 23-25 και πήρε προβάδισμα νίκης.

Στο τέταρτο και τελευταίο όπως αποδείχθηκε σετ, οι πετοσφαιριστές του Παφιακού εμφανώς επηρεασμένοι από τον τρόπο που έχασαν το τρίτο σετ, δεν μπόρεσαν να αντιδράσουν, δίνοντας ταυτόχρονα την ευκαιρία στους φιλοξενούμενους να το κερδίσουν με 18-25 και μαζί τον αγώνα με 1-3 σετ.

Kuutio Homes ΠΑΦΙΑΚΟΣ (JCANNESTRACI): Προδρόμου, Krikun, Σκορδής, Mosquera, Dolgopolov, Tavares – Λίμπερο 1: Αντωνίου, Λίμπερο 2: Σαββίδης – Αλλαγές: A. Σαββίδης.

ΟΜΟΝΟΙΑ(Σ.ΣΑΒΒΑ): Perreira, Antipkin, Moalla, Aλεξίου, Ελευθερίου, Dvorranen – Λίμπερο 1: Πάπας, Λίμπερο 2: Τουμπή – Αλλαγές: Μαυρομμάτης, Λοίζου.