Γ’ Κατηγορία: Ήττα από τον Εθνικό Άσσιας για την Γεροσκήπου FC

Νέα ήττα για την Γεροσκήπου FC στο πρωτάθλημα Γ’ Κατηγορίας, καθώς ηττήθηκε στο Δημοτικό Στάδιο “Μιχ. Κυπριανού” με 2-1 από την ομάδα του Εθνικού Άσσιας.

Η ομάδα από την προσφυγική Άσσια ήταν αυτή που κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 4ο λεπτό, με τον Stacie να σημειώνει το 0-1, το οποίο ήταν και αποτέλεσμα α’ μέρους.

Στην επανάληψη και ενώ η ομάδα του Γιώργου Πολυβίου προσπαθούσε να βρει το γκολ της ισοφάρισης, έχοντας και αριθμητικό πλεονέκτημα από το 52′ λόγω αποβολής ποδοσφαιριστή του Εθνικού, εντούτοις οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που κατάφεραν να πετύχουν και πάλι γκολ. Και πάλι ο Stacie στο 65ο λεπτό χρίστηκε σκόρερ, σημειώνοντας το 0-2.

Το μόνο που κατάφερε η ομάδα της Γεροσκήπου ήταν να μειώσει στο σκορ σε 1-2, με το γκολ του Δήμου Μουζούρη στο 88ο λεπτό της αναμέτρησης.

Η σημερινή ήττα αφήνει την Γεροσκήπου στην 4η θέση του Β’ Ομίλου της Γ’ Κατηγορίας με 19 βαθμούς και στο +7 από την ζώνη του υποβιβασμού.