Συνεχίζεται η κατηφόρα για τον Ακρίτα Χλώρακας… (εικ)

Την 6η συνεχόμενη ήττα στο πρωτάθλημα Β’ Κατηγορίας δέχθηκε νωρίτερα το απόγευμα του Σαββάτου ο Ακρίτας Χλώρακας, καθώς για τα πλαίσια της τελευταίας αγωνιστικής της Β’ Φάσης ηττήθηκε μέσα στην έδρα του με 2-1 από την Αγία Νάπα.

Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι στο 14ο λεπτό με τον Κολοκούδια να βρίσκει δίκτυα και να δίνει νέα δεδομένα στον αγώνα.

Η απάντηση του Ακρίτα ήρθε δεκαπέντε λεπτά αργότερα, με τον Μπάρι Αρεβάλο να ισοφαρίζει σε 1-1, το οποίο ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη και παρά την προσπάθεια της ομάδας του Ντένι Λακτιόνοβ, οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που κατάφεραν να βρουν τον δρόμο προς τα δίκτυα για δεύτερη φορά και να φύγουν από την Πάφο με το τρίποντο της νίκης. Το τελικό 1-2 διαμόρφωσε στο 75′ ο Τσιάρας.

Να σημειώσουμε ότι ο Ακρίτας ολοκλήρωσε τον αγώνα με δέκα ποδοσφαιριστές λόγω αποβολής με δεύτερη κίτρινη κάρτα του Λίμα Μπάνζου στο 87′.

Η νέα ήττα φέρνει την ομάδα της Χλώρακας εντός της ζώνης του υποβιβασμού και συγκεκριμένα στην 14η θέση με 12 βαθμούς.