“Σκούπισε” την Αναγέννηση και βλέπει κορυφή ο Παφιακός! (εικ+βιντ)

Mε νίκη ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις του στο 2023 ο Kuutio Homes Παφιακός, καθώς επικράτησε μετά από καλή εμφάνιση της Ένωσης Αναγέννησης Δερύνειας για τα πλαίσια της 10ης αγωνιστικής με 3-0 σετ!

Η ομάδα του Χόρχε Καννεστράτσι από το πρώτο κιόλας σετ έδειξε στον αντίπαλο ότι αυτή θα κάνει “κουνάντο” στο κλειστό “Αφροδίτη”, έχοντας την θερμή υποστήριξη και του κόσμου της που βρέθηκε το βράδυ της Παρασκευής στο κλειστό γυμναστήριο.

Στο πρώτο σετ ο Παφιακός επικράτησε δύσκολα με 25-23 σε 26 λεπτά, στο δεύτερο με 25-21 σε 21′ και ολοκλήρωσε την δουλειά στο τρίτο σετ όταν και επικράτησε με 25-20 σε 27 λετπά.

Η ομάδα της Πάφου με το χθεσινό τρίποντο μείωσε στους δύο βαθμούς από την κορυφή της βαθμολογίας, εκεί που βρίσκεται η Ομόνοια, η οποία την ίδια στιγμή είχε απώλεια βαθμού από την ΑΕ Καραβά.

Kuutio Homes ΠΑΦΙΑΚΟΣ (J. CANNESTRACCI): Τavares, Προδρόμου, Krikun, Αυγ. Σαββίδης, Mosquera, Dolgopolov – Λίμπερο 1: Αντωνίου, Λίμπερο 2: Στ. Σαββίδης – Αλλαγές: Παναγιωτίδης, Σκορδής.

Ένωση ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΔΕΡ. (Δ. ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ): Kαραγιάννης, Antonic, Klochko, Αντωνιάδης, Andreev, Iliev – Λίμπερο 1: Παντελή, Λίμπερο 2: Παπαίωάννου – Αλλαγές: Πέτρου, Σιαπάνης.