Πανηγύρισαν νέα νίκη οι Γυναίκες του ΑΠΟΠ!

Στο κλειστό “Άκης Κλεάνθους” το βράδυ της Τετάρτης, η ομάδα Γυναίκων του ΑΠΟΠ πανηγύρισε την τρίτη φετινή νίκη, καθώς κέρδισε για τα πλαίσια της 12ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ Καλαθόσφαιρας Γυναικών τους Moufflons με 66-55.

Σε ένα κλειστό παιχνίδι, με τις δύο ομάδες να βρίσκονται κοντά στο σκορ για περισσότερο από τριάντα λεπτά αγώνα, η ΠΑΦΙΤΙΚΗ ομάδα στο τέταρτο δεκάλεπτο κατάφερε με καλή άμυνα και μεγάλα σουτ να πάρει ισχυρό προβάδισμα, το οποίο κράτησε μέχρι το τέλος, πανηγυρίζοντας τη νίκη.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16-14, 32-30, 54-50, 66-55

ΑΠΟΠ (Νταϊάνα Αγαπίου): Παναγιωτίδη 2, Παπανικολάου 8 (1), Ευσταθίου 22 (1), Κουκλάδα 8, Θεμιστοκλέους 24, Λουκαϊδου, Θεότη, Μακρή, Τσέλεπου, Σιαηλή, Ηλίεβα 2

Moufflons (Nemanja Bjedov): Πάγκαλος 8 (1), Ιωάννου 5 (1), Πουσιάπακε 8 (2), Κινάνη 4, Meadows 27 (2), Σπυρίδου, Πέτρου, Μομτζιάν 2, Παπαγιάννη 1