Μεγάλη νίκη για την Πέγεια… Έβαλε 8 γκολ στον Ερμή!

Μεγάλη σε έκταση και σε σημασία νίκη πανηγύρισε το απόγευμα του Σαββάτου στο στάδιο της η Πέγεια 2014, καθώς κέρδισε με το εντυπωσιακό 8-0 τον Ερμή Αραδίππου, σε παιχνίδι που αφορούσε την 12η αγωνιστική του πρωταθλήματος Β’ Κατηγορίας.

Τον χορό των τερμάτων άνοιξε για την ομάδα του Τζέισον Πάντσεον ο Μπαγιούνοβιτς με σουτ στο 15ο λεπτό.

Δώδεκα λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 27′ ο Ελλαδίτης επιθετικός Δαλαμήτρας μετά από ασίστ του Μάγκανιτς σημείωσε το 2-0 με σουτ.

Το τελικό 3-0 του α’ ημιχρόνου διαμόρφωσε στο 37′ και πάλι ο Μπαγιούνοβιτς. O Ολλανδός μέσος με απευθείας εκτέλεση φάουλ πέτυχε το δεύτερο του προσωπικό γκολ στο ματς.

Με το “καλημέρα” της επανάληψης η Πέγεια βρήκε και πάλι τον δρόμο προς τα δίκτυα. Αυτή την φορά σκόρερ χρίστηκε ο Μάγκανιτς στο 47′. Ο Κροάτης ευστόχησε σε εκτέλεσε πέναλτι σημειώνοντας το 4-0.

Απ’ εκεί και έπειτα ο Ερμής “παραδόθηκε” στις ορέξεις των γηπεδούχων, οι οποίοι έμοιαζαν ασταμάτητοι, σημειώνοντας άλλα τέσσερα γκολ!

Το 5-0 σημείωσε ο Θωμάς Βασιλείου στο 55′, το 6-0 ο Μαρίνιο στο 81′, το 7-0 ο Αλιού στο 82′ και το τελικό 8-0 διαμόρφωσε ο Λέντσες στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.

Μετά την σημερινή νίκη η Πέγεια έκανε τους βαθμούς της 21 και βρίσκεται στην 6η θέση.