Γ’ Κατηγορία: Πήρε βαθμό με γκολ στις καθυστερήσεις η Γεροσκήπου FC

Ούτε και τώρα κατάφερε να επιστρέψει στα νικηφορά αποτελέσματα η Γεροσκήπου FC.

Οι “κυανέρυθροι” σημειώνοντας γκολ στις καθυστερήσεις του αγώνα, ισοφάρισαν στην Ερήμη τον τοπικό Κούρη σε 2-2 και έφυγαν με τον ένα βαθμό στις αποσκευές τους.

Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που άνοιξαν το σκορ στο 34ο λεπτό, με το αυτογκόλ του Κοτανίδη. Το 1-0 ήταν και αποτέλεσμα α’ μέρους.

Στην επανάληψη ο Κούρης πήρε προβάδισμα δύο τερμάτων με τον Κωνσταντίνου να βρίσκει δίκτυα στο 56ο λεπτό.

Η απάντηση της Γεροσκήπου ήταν σχεδόν άμεση, καθώς λίγα λεπτά αργότερα κατάφερε να μειώσει στο σκορ με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Μασάδο.

Το γκολ με το οποίο η Γεροσκήπου ισοφάρισε τον αγώνα πέτυχε ο νεαρός Μαζιλού στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Μετά την σημερινή ισοπαλία η Γεροσκήπου υποχώρησε στην 7η θέση της βαθμολογίας, έχοντας 19 βαθμούς.